slide

Pierwsza Pomoc Kurs Online

Podpowiadamy gdzie ukończyć kurs pierwszej pomocy nie wychodząc z domu

Pierwsza Pomoc

Każdy z nas może być świadkiem zdarzenia, w którym zagrożone może być życie lub zdrowie drugiego człowieka, dlatego warto, aby jak najwięcej ludzi przeszło kurs pierwszej pomocy.

Zdarzeniem tym może być wypadek samochodowy, nagły atak padaczki, czy też zawał serca. Ważne jest, aby jak najszybciej przystąpić do udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie ważne są pierwsze cztery minuty. W przypadku gdy poszkodowany nie oddycha, jest nieprzytomny oraz zatrzymana jest akcja serca, po tym czasie zachodzą nieodwracalne zmiany w mózgu. W pierwszej kolejności należy ocenić stan poszkodowanego, następnie wezwać pomoc, by w końcu dojść do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Pamiętaj, że udzielenie pomocy to nie twoja dobra wola, ale przede wszystkim obowiązek. Zaniechanie pomocy może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie poszkodowanego lub jego śmierci. Art. 162 Kodeksu Karnego ten obowiązek na ciebie nakłada. Za brak pomocy może grozić aż do 3 lat więzienia.

Możesz zaniechać akcji ratunkowej, w przypadku, gdy zagrożone jest życie twoje oraz pozostałych świadków. Jeżeli nie wiesz, jak i co wykonać, przez co boisz się podjąć reanimację, to warto, abyś zapisał się na kurs pierwszej pomocy. Dowiesz się z niego m.in. jak prawidłowo określić stan poszkodowanego, jak położyć go w pozycji bocznej ustalonej, jak przeprowadzić reanimację oraz jak postępować w stanach zagrażającym zdrowiu lub życiu.

Szkolenie z pierwszej pomocy pomoże ci pozyskać wiedzę oraz nabrać pewności siebie. Jest to ważne, bo strach w nagłych wypadkach nie jest sprzymierzeńcem. Jeżeli nie masz czasu na szkolenie stacjonarne, to warto, abyś przyjrzał się kursom pierwszej pomocy online.

Ich niewątpliwym atutem z pewnością jest fakt, iż można go odbyć z każdego miejsca (byleby był dostęp do internetu) i o każdej porze. Kończąc szkolenie z pierwszej pomocy przez internet, otrzymujesz zaświadczenie, które możesz przedłożyć w zakładzie pracy. Zaświadczenie po ukończonym kursie pierwszej pomocy online ważne jest dwa lata.

Wynika to z faktu, iż nie powtarzana wiedza z czasem ginie oraz podczas tego okresu mogą pojawić się nowe rozwiązania. Reasumując, szkolenie z pierwszej pomocy powinien posiadać każdy z nas. Nie wiemy, co może spotkać naszych bliskich, przyjaciół, znajomych oraz osoby całkowicie obce. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Część zakładów pracy cyklicznie wysyła swoich pracowników na takie kursy, jednakże istnieje możliwość indywidualnego ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy przez internet

Gdzie najlepiej zakupić i ukończyć kurs pierwszej pomocy ?

Polecamy Państwu sprawdzone platformy e-learningowe, specjalizyjące się w szkoleniach BHP i kursach Pierwszej Pomocy Online.

Pierwszy Portal Szkoleniowy to Polska Grupa Szkoleniowa 

 

Przejdź do stronyPolska Grupa Szkoleniowa bhponline.pl

Drugi portal do nauki online to Internetowe Centrum Edukacji 

 

Przejdź do stronyInternetowe Centrum Edukacji  icebhp.pl

Obydwie platformy cieszą się swietną opinię kursantów

---

Pozdrawiamy

Luxcontrol Polska

Centrum Pomiarów Bezpieczeństwa i BHP

tel: 502 931 844; email: biuro@luxcontrol.pl